Close

Marzec 17, 2023

Zazdrość, 17.03.2023 r.

Bartosz Fudali zalicza kolejny, „kosmiczny” sukces biegowy ???????? Tym razem wystartował w „BackYard Ultra Warmia 2023”. Trasa biegu, to pętla o długości 6706 metrów, wytyczona wokół Jeziora Kielarskiego. Prowadziła po zróżnicowanym podłożu – 85% to drogi leśne i szutrowe oraz ścieżki leśne. Łączne przewyższenie jednego okrążenia to około 100 m.
Zawody rozegrane zostały zgodnie z międzynarodowymi regułami BackYard Ultra ???? Przybliżymy Wam trochę taką Formułę zawodów.
Zawodnicy, o każdej pełnej godzinie, stawiają się na linii startu i muszą pokonać dystans 1 pętli (6,7 km), w czasie nie dłuższym niż 1 godzina. Przed ropoczęciem każdej pętli, (na 3, 2 i 1 minutę przed startem) organizator sygnalizuje pozostały czas dźwiękiem gwizdka – odpowiednio 3, 2 i 1 sygnał gwizdka. Po ostatnim gwizdku (na 1 minutę przed startem) zawodnicy zobowiązani są ustawić się na linii startu. Start każdej z pętli, sygnalizowany jest dźwiękiem Dzwonu Startowego. Jest to sygnał do rozpoczęcia biegu. Po tym sygnale zawodnikom nie wolno cofnąć się do koralu startowego.
Rywalizacja trwa do momentu wyłonienia jednego zwycięzcy, tzn. do czasu, gdy na starcie pojawi się tylko jeden zawodnik. Musi on wówczas pokonać samotnie jedną, ostatnią pętlę w czasnie krótszym niż 1 godzina (pętlę zwycięzcy), po której następuje zakończenie biegu. Jeżeli to się nie uda – wówczas zwycięzca nie zostaje wyłoniony.
…a teraz o tym, co „zmajstrował” nasz Mistrz ???? Bartek, w wielkim stylu wygrał zawody i ustanowił NOWY REKORD POLSKI, pokonując 41 okrążeń ????????????????????????????????????????
Bartek pokonał łączny dystans 285 km z sumą przewyższeń 4100 metrów. Jak napisał organizator zawodów: „Bartosz zrobił to w niezwykłym stylu, pokonując 41 okrążenie tak lekko, jak by to była jego pierwsza pętla” ????????????