17 marca, 2019

Leszno, 17.03.2019 r.

17 marca 2019 roku, nieco po godzinie 11:00, przy pięknej, słonecznej pogodzie, z leszczyńskiego Rynku wystartowało 500-set biegaczek i biegaczy w IV Półmaratonie Leszno.
Bieg na dystansie 21,0957 km, z atestowaną do przyszłego roku trasą, prowadził ulicami miasta – dzielnicami Śródmieścia, Podwala i Antoniny o nawierzchni asfaltowej i brukowej (ok. 30% trasy).
Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Leszczyńskich Maratończyków i Sympatyków Biegania MARATON LESZNO, przy patronacie Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Życie Jest Piękne” w Lesznie, Stowarzyszenia Klub Sportowy „64-STO” i Wojskowego Stowarzyszenia Sportowego GROT w Lesznie.
Wśród uczestników biegu (po raz czwarty) był nasz klubowicz Marcin Chałupka, który przybiegł na metę z czasem 2:02:06, co dało mu 28 miejsce w kategorii wiekowej i 357 w kategorii open ??
Dodajmy, iż tradycyjnie na awersie pamiątkowego medalu znalazło się odwzorowanie jednego z leszczyńskich murali – w tym roku twarz legendy żużla Alfreda Smoczyka ?