Wrzesień 28, 2018

Grecja, 28-29.09.2018r.

Ta informacja powali Was na kolana ? Co prawda, niestety, to nie nasz klubowicz, ale o takich ludziach warto pisać, bo to przecież nasz lokalny „Ziom” ?

Mirosław Rządkowski (Rakoniewice) z klubu Niagara Fitness Klub ukończył jeden z najtrudniejszych ultramaratonów na naszym globie.
SPARTATHLON Ultra Race to bieg na dystansie 246,8 km z Aten do Sparty, pod pomnik Leonidasa, gdzie znajduje się meta biegu. Jest bardzo wymagający, do tego liczba bardzo długich podbiegów powala (profil trasy w załączeniu). Mirek dołączył do szacownego grona 46 Polaków, którzy ukończyli ten ultramaraton, a odbywa się już od 1983 roku. Czas, w którym Mirek ukończył zawody również zadziwia: 30:38:19 ??? i jest 21 wynikiem na liście wszech czasów, wśród Polaków ?

Warto wspomnieć, że Mirek jest 2 zawodnikiem G W i N T Ultra Cross na dystansie 100 mil z 2017r.

Brawo Mirek – ogromne gratulacje od Wolsztyńskiego Klubu Biegowego ?