Close

Kwiecień 21, 2018

Bukowiec, 21.04.2018 r.

„Olęderski Festiwal Biegowy 2018” już za nami. Tym razem Bukowiec był miejscem zmagań biegaczy. Zawodnicy, jak co roku, mieli do wyboru trzy dystanse: 10 km, 21,1 km oraz 42,2 km. Trasa miała charakter crossowy i przebiegała ścieżkami leśnymi i polnymi ? Najkrótsza trasa prowadziła ścieżkami w okolicach Bukowca i miejscowości Sworzyce. Połówka i maraton poprowadzone były w okolicach wsi: Bukowiec, Sworzyce, Kąkolewo, Albertowisko, Cicha Góra i Paproć.

Nasi, jak zwykle, z tej imprezy wrócili z kilkoma statuetkami ??
Dystans 10 km:
Tadziu Kwiatkowski zajął 3 miejsce w kategorii M60 (czas 51:05). Marcin Chałupka był 36 w klasyfikacji generalnej oraz 5 w kategorii M50 (czas 53:20) ??

Dystans 21,1 – w rzeczywistości był nieci krótszy ? Ania Skupniewicz zajęła 2 miejsce w kategorii K30 (02:19:24) – brawo, bo to pierwsze pudło Ani ???
Reszta ekipy też zaszalała (miejsce i czas):
62. Dawid Pluskota – 02:13:00
67. Piotr Skupniewicz – 02:25:13
83. Maria Radna – 02:48:31

Dystans 42,2 – też trochę mniej (ok. 41 km z „groszami”).
Noooo…. tutaj pocisnęliśmy ?? Grzegorz Siergiejewicz zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 03:14:30 ?? Asia Maśnica-Szymańska uplasowała się na 1 pozycji w kategorii K40 (czas 04:31:40), a Jarek Piesik był 2 w kategorii M50 (czas 04:31:39) ???
Pozostałe nasze wyniki (miejsce i czas):
14. Wiktor Sierszuła – 03:52:55 (4 miejsce w M40),
31. Maciej Sworowski – 04:31:39.

W biegu dla dzieci, na dystansie 500 metrów wystartował Janek Chałupka, który zajął 6 miejsce – brawo ??