Close

Sierpień 19, 2018

Wolsztyn, 19.08.2018 r.

„PolskaMan Triathlon Wolsztyn 2018” opanował miasto w słoneczną niedzielę sierpnia ? Zawodnicy i kibice mieli okazję zobaczyć piękne i charakterystyczne miejsca naszego miasta: Jezioro Wolsztyńskie, Park Miejski i plażę, Promenadę im. Klemensa Modlińskiego wraz z molo, okolice Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski, stadion MOSiR, Fala Park oraz Rynek ? Trasa rowerowa uważana za bardzo szybką prowadziła prawie do Borui Nowej, gdzie zawodnicy mieli „nawrotkę”.

Zawody rozgrywane były na 4 dystansach: sprinterskim 25,75, krótkim 51,5, średnim 113 i długim 226. Całkiem dobrze nam poszło ?

Na dystansie sprinterskim (0,75/20/5km) wystartował Andrzej Jęczmionka, który zajął 3 miejsce w kategorii M60+ z czasem 01:38:00 ??

Dystans średni (1,9/90/21,1km) wybrało 4 naszych klubowiczów. Asia Maśnica-Szymańska uplasowała się na 2 pozycji w kategorii K40-49 (czas 06:10:25) ?? Jarek Piesik zajął 2 miejsce w kategorii M50-59 (czas 05:52:33) ?? Sławek Szymański ukończył zawody na 69 miejscu w klasyfikacji generalnej w czasie 06:16:53, a Paweł Gmerek był 74 – czas 06:26:40